środa, 24 października 2012

Błękit wciąga

Niebieski od zawsze pozostaje moim ulubionym kolorem. Ci, którzy znają mnie osobiście, dobrze o tym wiedzą. Subtelny, delikatny, zwiewny, kolor nieba, niezapominajek, chabrów, morza. Nie sposób zatem nie przemycić błękitów do tworzonych przeze mnie haftów. Najłatwiejsze jest to wówczas, gdy mam do czynienia z wzorem jednokolorowym. Tak było choćby w przypadku elfa:
Nie wyobrażałam sobie jego postaci w innym kolorze. Ulotność i zwiewność elfa doskonale komponowały się z błękitem. Miłość można wyrażać na wiele sposobów, także kolorami. Stąd serca - nieodłączny symbol uczucia często przybierają u mnie błękitne odcienie:
Na szczęście nie jestem odosobniona w swoich niebieskich sympatiach. Kiedyś pani Ania poprosiła mnie o wykonanie serduszka w soczystym i intensywnym odcieniu niebieskiego koloru, a że wzór przez nią wybrany był niezwykle bogaty i ozdobny, całość prezentowała się wyjątkowo dobrze:
A jeśli o błękicie mowa, to nie sposób nie sięgnąć do wzornictwa holenderskiego - z wiatrakami i mleczarkami utrzymanymi w odcieniach bieli i niebieskiego, bo przecież Holandia to "królestwo rzeczy, wielkie księstwo przedmiotów", jak pisał Zbigniew Herbert.
Błękit to również hipnotyzujące, elektryzujące spojrzenie, któremu nie sposób się oprzeć - coś o tym wiem;)
Życzenia składane w klimacie błękitu mają wyjątkową moc i z pewnością się spełniają, dlatego jedna z moich kartek utrzymana jest w niebieskim duchu:
Oto cała masa dowodów, że błękit po prostu wciąga:)!

5 komentarzy:

 1. Madziu Droga!
  Jakże się cieszę,że zawitałaś w blogowym świecie! Tu jest Twoje miejsce i z czasem zaroi się u Ciebie od podglądaczy a nawet zamawiających! Jestem tego pewna!
  Mega zdolna z Ciebie bestia, nazachwycać się nie mogę.A Kamea od Ciebie zdobi moją półkę!
  Zaraz sięd opisuje do podglądaczy!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu! Dziękuję Ci ogromnie za słowa uznania! Obyś była dobrym prorokiem! Widziałam jak cudnie oprawiłaś kameę - wygląda zjawiskowo! Podglądaj i zaglądaj - zapraszam. Zachwyty też wskazane;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam:) slicznie tu u Ciebie:) a te hafciki najbardziej mnie urzekly a to dlatego ze w moich ulubionych kolorach:):):) naprawde piekne, a to serduszko z chabrami naj! Pozdrawiam niebiesko yolcia z hafcikowoyolci.blogspot.com:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Czyżbym odnalazła bratnią duszę?:) Błękity to jest to! Zapraszam częściej! Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. umarłam:))cudowne:))te kafelki:))))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...